Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma ÇözümleriSanallaştırma

Sanallaştırma (Virtualization)
BT altyapınızı basitleştirin! Uygulama ve veri kullanımını kolaylaştıran, mevcut sunucu altyapılarından maksimum verim ve performans almayı sağlayan sanallaştırma çözümlerimiz ile yatırım, işletme ve yönetim maliyetlerinizi ciddi oranlarda düşürebilirsiniz.

Sanallaştırma, sanal uygulamalar, sunucular, depolama ve ağlar gibi yazılım tabanlı veya sanal bir temsili oluşturma işlemidir. Tüm büyüklükteki işletmeler için verimliliği ve çevikliği artırırken, BT giderlerini azaltmanın en etkili yoludur.

Sunucu (Server) Sanallaştırma

Sunucularınızın gerçek potansiyelini ortaya çıkarın!

Sunucu (Server) sanallaştırma, bir yazılım uygulaması aracılığıyla bir fiziksel sunucuyu birden fazla benzersiz ve izole sanal sunucuya bölme işlemidir. Her sanal sunucu kendi işletim sistemlerini bağımsız olarak çalıştırabilir.

Bir çok fiziksel sunucuyu, tek bir fiziksel sunucu üzerinde çalışan sanal sunucular olarak konsolide ederek, sunucu kaynaklarınızı çok daha efektif kullanabilirsiniz.

Neden Sunucu Sanallaştırma?

Sunucu sanallaştırma web barındırma hizmetleri sunmanın ve mevcut kaynakları BT altyapısında etkin bir şekilde kullanmanın uygun maliyetli bir yoludur. Sunucu sanallaştırması olmadan, sunucular işlem gücünün yalnızca küçük bir kısmını kullanır. Bu, iş yükü ağın sunucularının yalnızca bir kısmına dağıtıldığından sunucuların boşta durmasına neden olur. Veri merkezleri, yeterince kullanılmayan sunucularla aşırı kalabalık oluyor ve bu da kaynak ve güç israfına neden oluyor.

Sunucu Sanallaştırma Faydaları?

 • Sunucularınızı iş önceliklerinize göre konsolide edebilirsiniz
 • x86 mimarisini kullanan sistemler için donanım seçim özgürlüğüne kavuşursunuz
 • Anlık olarak CPU, bellek ve I/O bileşenlerini sistemler arasında paylaştıra bilirsiniz
 • Sunucu yatırım ve barındırma maliyetlerinizi ciddi oranda düşürebilirsiniz
 • Donanım güncellemelerini, yama seviyelerini ve uygulama dağıtımını kolayca yapabilirsiniz
 • Sunucu yönetim, işletim, bakım ve sahip olma maliyetlerinizi düşürebilirsiniz
 • Daha fazla BT verimliliği
 • Düşük işletme maliyetleri
 • Daha hızlı iş yükü dağıtımı
 • Artan uygulama performansı
 • Daha yüksek sunucu kullanılabilirliği
 • Ortadan kaldırılmış sunucu yayılımı ve karmaşıklığı

Her fiziksel sunucunun birden fazla sanal sunucuya bölünmesini sağlayarak, sunucu sanallaştırma, her sanal sunucunun benzersiz bir fiziksel aygıt gibi davranmasını sağlar. Her sanal sunucu kendi uygulamalarını ve işletim sistemini çalıştırabilir. Bu işlem, her bir sanal sunucunun fiziksel bir sunucu olarak hareket etmesini sağlayarak kaynak kullanımını artırır ve her fiziksel makinenin kapasitesini artırır.

Sunucularınızın, gerçek kapasitesini kullanın.

Masaüstü Sanallaştırma

Başarısı kanıtlanmış ölçeklenebilir çözümlerle, performansınızı ve verimliliğinizi artırabilirsiniz. Son kullanıcıların tüm sanal masaüstlerine, uygulamalarına ve çevrim içi hizmetlerine tek bir dijital çalışma alanı üzerinden erişmelerini sağlayın.

Masaüstü Sanallaştırma Ne Yapar?

Masaüstlerini ve Uygulamaları Tek Bir Platformla Sunun.
Statik masaüstlerini istek üzerine teslim edilebilecek güvenli, dijital çalışma alanlarına dönüştürün. Yönetimi kolaylaştırmak ve son kullanıcılara kolayca erişmek için tek bir VDI ve uygulama sanallaştırma platformu aracılığıyla sanal veya uzak masaüstleri ve uygulamaları sağlayın.

Yatırım İhtiyaçlarını İyileştirin.
Yönetimi basitleştirmek ve maliyetleri düşürmek için sanal depolama, sanal bilgi işlem ve sanal ağ ile kaynakları dinamik olarak tahsis edin. Sanallaştırmayı veri merkezinden cihazlarınıza genişletmenizi sağlayan tek bir platformla günlük işlem maliyetlerini azaltın.

Verileri Koruyun ve Uyumluluğu Kolaylaştırın.
Son kullanıcı bilgi işlem kaynaklarının kontrolünü, teslimatını ve korunmasını, son kullanıcı bilgi işlem ortamına dinamik olarak adapte olan politikalarla birleştirin. Veri merkezi altyapısını ve iş yüklerini basit ve dinamik bir şekilde korumak için sanal ağdan yararlanın.

Masaüstü ve Uygulama Yönetimini Basitleştirin.
Saniyeler içinde masaüstü sunan modern bir masaüstü ve uygulama dağıtım mimarisinden yararlanın, depolama ve gerçekten vatansız masaüstü ile işletme maliyetlerini düşürün ve daha az iş yükü ile uygulama paketleme ve kurulum işlemlerini yapın.

Zengin, Uyarlanabilir Kullanıcı Deneyimi Sağlayın.
Bilgi çalışanları, mobil çalışanlar ve hatta 3B geliştiricilere cihazlar, yerler, medya ve bağlantılar için tutarlı ve mükemmel bir son kullanıcı deneyimi sunun.

Uygulama Sanallaştırma

Uygulama dağıtımı, güncelleme ve güvenlik karmaşasından kurtulun!

Artan kullanıcı, uygulama ve cihaz sayısı nedeniyle uygulama dağıtımı ve kontrolü giderek zorlaşıyor. Bu zorlukların üstesinden gelebilmek için uygulama sanallaştırma teknolojileri farklı fırsatlar sunuyor. Uygulamalarınızı, kullanıcı bilgisayarlarına yüklemeden, güncel ve güvenli bir şekilde, hizmet olarak dağıtabilirsiniz. Uygulama sanallaştırma teknolojileri ile yatırım, destek ve insan maliyetlerini düşürürken, verimlilik, performans ve veri güvenliği gibi konularda da hız ve esneklik sağlayabilirsiniz.

Tesla Sistem olarak, uygulamaların masaüstü veya mobil kullanıcılara tek bir merkezden dağıtılmasını sağlayan, uygulama sanallaştırma teknolojilerini projelendiriyoruz. Uygulama sanallaştırma çözümlerimiz, iş sürekliliği ve felaket önleme stratejilerinizin de önemli bir bileşeni olacaktır.

Ağ Sanallaştırma (Network Virtualization)

Sanallaştırma, bir sunucu, depolama aygıtı veya ağ kaynağı gibi bir donanım platformunu yazılımda simüle etme yeteneğidir. İşlevselliklerin tümü donanımdan ayrılır ve geleneksel, donanım çözümünde olduğu gibi çalışabilme özelliğine sahip bir “sanal örnek” olarak simüle edilir. Elbette, bir yerde bu kaynakların sanal örneklerini destekleyen ana bilgisayar donanımları var, ancak bu donanım kullanıma hazır platformlar olabilir. Ek olarak, gerektiğinde çevrilmesi veya azaltılması kolay olan birden fazla sanal cihazı veya makineyi desteklemek için tek bir donanım platformu kullanılabilir. Sonuç olarak, sanallaştırılmış bir çözüm, geleneksel bir donanım tabanlı çözümden çok daha taşınabilir, ölçeklenebilir ve uygun maliyetlidir.

Neden Ağ Sanallaştırması?
NV, ağ servislerini altta yatan donanımdan ayırır ve tüm ağın sanal olarak sağlanmasına izin verir. Anahtarlar ve yönlendiriciler gibi fiziksel ağ kaynakları, merkezi bir yönetim sistemi aracılığıyla herhangi bir kullanıcı tarafından toplanır ve erişilebilir. NV, ayrıca birçok idari işin otomasyonu, manuel hataların azaltılması ve sağlama sürelerinin artmasını sağlar. Daha fazla ağ verimliliği sağlar.

Ağ sanallaştırmanın bir örneği sanal LAN’dır (VLAN). VLAN, fiziksel cihazları ne olursa olsun, ağ cihazlarını bir grupta birleştiren yazılımla oluşturulan yerel alan ağının (LAN) alt bölümüdür. VLAN’lar, yoğun ağların hızını ve performansını artırabilir ve ağa yapılan değişiklikleri veya eklemeleri kolaylaştırabilir.

Ağ sanallaştırma türleri arasında dış ve iç sanallaştırma bulunur. Harici sanallaştırma, birden çok ağı veya ağın bölümlerini sanal bir birimde birleştirir. Dahili sanallaştırma, tek bir fiziksel ağın işlevselliğini taklit etmek veya sağlamak için yazılımlar kullanır.

Ağ sanallaştırma yazılımı, ağ yöneticilerinin, ağı yeniden yapılandırmadan sanal makineleri farklı alanlara taşımasına olanak tanır. Yazılım, aynı fiziksel ağın üzerinde ayrı sanal ağ katmanları çalıştırabilen bir ağ yerleşimi oluşturur.

Bir ağa uygulandığında, sanallaştırma, donanım ve yazılım ağ kaynaklarının (anahtarlar, yönlendiriciler, vb.) mantıksal yazılım tabanlı bir görünümünü oluşturur. Fiziksel ağ aygıtları yalnızca paketlerin iletilmesinden sorumludur; sanal ağ (yazılım) ise ağ hizmetlerini ve temel ağ kaynaklarını dağıtmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran akıllı bir soyutlama sağlar. Sonuç olarak NV, sanallaştırılmış ortamları daha iyi desteklemek için ağı hizalayabilir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Destek talepleriniz, şikayetleriniz, istekleriniz ve diğer her şey için bizimle iletişime geçin.

Yardımlarınız ve bize katkılarınız için çok teşekkür ederim.

Gapsan Tekstil A. Ş.
Aslıhan YEŞİLYURT
Muhasebe Müdürü, Gapsan Pazarlama ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Birinci sınıf Çözüm ve Hizmetlerimiz için iletişime geçin!