Ağ ÇözümleriNetwork Çözümleri ve Entegrasyonu

Network Altyapı Çözümleri
Network altyapınız ve ekipmanlarınız, kurumsal işleyişi sağlarken, üretilen bilginin paylaşılmasına, yeniden kullanılmasına ve korunmasına kadar tüm süreçlerde kritik bir rol üstlenir.

Network altyapınız ve ekipmanlarınız, işinize ayak uydurabiliyor mu? LAN, WAN, WLAN, Load Balancing teknolojileri, yapısal kablolama, network yönetimi, tasarım, entegrasyon ve destek çözümlerimiz ile güçlenen network altyapınız, rekabet avantajınız olsun.

Biliyoruz ki;

 • Bilgi erişilebilir ise değer üretiyor.
 • Erişim kesintisiz ise verimlilik sağlanabiliyor.
 • Altyapınız esnek ise hızınıza ayak uydurabiliyor.
 • Ağınız yönetile biliyorsa performans sağlayabiliyor.
 • Altyapınız güvenilir ise iş sürekliliği mümkün olabiliyor.

Alan uzmanlığı ve proje deneyimi gerektiren her ölçekteki network çözümlerini, marka bağımsız ve anahtar teslim olarak projelendiriyor, devreye alıyor, bakım ve desteğini sağlıyoruz.

Geniş Alan Ağı Çözümleri (WAN)

Farklı lokasyonlar da hizmet veren ofisler artarken, bulut teknolojileri ile uygulamaların daha merkezileşmesi, mobil cihazlarla erişimin artması, sürekli artan bant genişliği ihtiyacı, daha akıllı geniş alan ağı çözümlerini zorunlu kılıyor.

Müşterilerimizin farklı lokasyonlar da yer alan ofisleri arasındaki:

 • Veri, ses, görüntü iletişimi
 • Uygulama paylaşımı
 • Çoklu uygulama desteği
 • Yeni uygulama entegrasyonu

gibi yüksek veri ve kesintisiz iletişim ihtiyaçları için geniş alan ağı çözümleri sunuyoruz.

Müşterilerimizin performans, güvenlik ve maliyet parametrelerini dikkate alarak ağ tasarımı yapıyor, iletişim teknolojilerinin sunduğu yeni fırsatları da mevcut altyapılara entegre ediyoruz.

Bulut teknolojileri, mobilite ve sosyal medya trendleri ile yeni bir bakış açısı kazanan geniş alan ağ çözümleri için sertifikalı uzmanlarımız ile yanınızdayız.

Yerel Alan Ağı Çözümleri (LAN)

Kurumsal yapılarda, farklı teknolojilerin giderek daha fazla birlikte kullanılması, güvenlik ve yönetim ihtiyaçlarının her geçen gün artması, yerel ağların daha iyi tasarlanmasını gerektiriyor. Çalışan verimliliği ve iş sürekliliği ancak gerçek zamanlı iletişim altyapısı ile sağlanabiliyor.

Müşterilerimizin, uygulama altyapısını ve yerel ağ topolojilerini analiz ederek sistem performansı, ağ güvenliği, trafik yönetimi kriterlerine göre yerel ağ tasarımını gerçekleştiriyoruz. Yerel ağ çözümlerimiz, teknoloji danışmanlığı, kurulum, yapılandırma, entegrasyon ve bakım/onarım hizmetlerini kapsamaktadır.

Kablosuz Ağ Çözümleri (WLAN)

Kablosuz alan ağı çözümleri ile hızlı ve kolayca yerel ağınızın kapsam alanını genişletebilir, büyüyen organizasyonunuza ve mobil çalışanlarınıza anında ağ erişimi sağlayabilirsiniz.

Kablosuz alan ağı teknolojileri, mobilite, hızlı ve kolay kurulum, kablolama maliyetlerinden kurtulma, kolay ölçeklenebilirlik ve daha fazla üretkenlik sağlarken, güvenlik, erişim sürekliliği ve hız konularında da doğru çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

Ağ uzmanlığımız ile, küçük ağlardan kampüs ağlarına kadar geniş bir yelpazede ürün ve teknolojileri projelendirmekte, tek veya çok merkezli birden fazla kablosuz ağı, güvenilir yedekli altyapı, uygun donanım, kimlik tabanlı doğrulama, filtreleme, şifreleme gibi güvenlik politikaları ile mevcut ağlarınıza entegre ediyoruz.

Yük Dengeleme Çözümleri (Load Balancing)

Çok sayıda sunucu ve istemcinin yer aldığı, yüksek veri yoğunluğu olan ortamlarda, bağlantıların optimize edilmesi ve yük dengelemesinin yapılması, servislerin daha performanslı, hızlı ve kesintisiz devam etmesini sağlar.

İçerik optimizasyon çözümlerimiz ile:

 • Bant genişliğini daha verimli kullanabilirsiniz
 • Sunucu kullanım oranlarını yükseltebilirsiniz
 • Yeni donanım ihtiyacını minimize edebilirsiniz
 • Uygulama ve kullanıcı performansını artırabilirsiniz
 • Otomatik yedekleme ile sunucu kaynaklı kesintileri ortadan kaldırabilirsiniz.

Yapısal Kablolama ve Altyapı Çözümleri

Yapısal kablolama, teknoloji altyapı ekipmanları arasında en uzun süre kullanılan ve kurulum sonrası değişimin oldukça masraflı olduğu bileşenidir. Tasarımı veya uygulaması yanlış yapılmış yapısal kablolamalar, ağ problemlerinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Akıllı bina ve sistem odalarının altyapı ihtiyaçları için projelendirdiğimiz uçtan uca network altyapı çözümleri ile bina ve kurum içindeki işleyişin sorunsuz şekilde sürdürülebilmesini sağlıyoruz. Doğru tasarım, yüksek uygulama kalitesi, kapsamlı test ve bakım hizmetlerimiz ile müşterilerimize yıllarca kullanabilecekleri sorunsuz yapısal kablolama ve altyapı çözümleri sunuyoruz.

Network Yönetimi ve Raporlama Çözümleri

Ağ içerisindeki tüm veri iletişim hareketlerini, güvenlik açıklarını, potansiyel tehdit ve saldırıları, güncellemeleri, kaynak/hedef analizlerini aktif olarak izlemek ve raporlamak, kurumsal sistem güvenliğinin ayrılmaz parçasıdır. Network yönetimi ve raporlama ayrıca, 5651 sayılı “internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi” hakkındaki kanunun getirdiği bir zorunluluktur.

Deneyimli network ekibimiz ile tüm ağ altyapısının tek bir merkezden izlenmesi ve yönetilebilmesi için en efektif donanım/yazılım çözümlerini projelendiriyor, kuruyor ve teknik desteğini sağlıyoruz.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Destek talepleriniz, şikayetleriniz, istekleriniz ve diğer her şey için bizimle iletişime geçin.

Yardımlarınız ve bize katkılarınız için çok teşekkür ederim.

Gapsan Tekstil A. Ş.
Aslıhan YEŞİLYURT
Muhasebe Müdürü, Gapsan Pazarlama ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Birinci sınıf Çözüm ve Hizmetlerimiz için iletişime geçin!