Veri Depolama ve Yönetimi Çözümleri

Veri Depolama ve Yönetimi Çözümleri

Veri Depolama ve Yönetimi Çözümleri
Veri Depolama ve Yönetimi, kuruluşların veri depolama kaynaklarının performansını en üst düzeye çıkarmak veya geliştirmek için kullandıkları teknolojileri ve süreçleri kapsar.

Sanallaştırma, çoğaltma, yansıtma, güvenlik, sıkıştırma, trafik analizi, işlem otomasyonu, depolama temini ve ilgili teknikleri içeren geniş bir kategoridir.

“Dünyanın verisini” saklamak!

İlk kez 1956 yılında kullanılmaya başlayan “bit” teriminin, 50-60 yıl sonra inanılmaz büyüklükleri ifade etmek için kullanılacağını kimse tahmin edemezdi. Bu büyüklükleri ifade edebilmek için en hızlı gelişen terminoloji de bilişim terminolojisi olsa gerek. Kısa sürede, megabyte, gigabyte terimlerinden terabyte, petabyte, exabyte terimleri gündemimize girdi.

2000 yılında tüm dünyada 2 Exabyte yeni bilgi üretilmişti. 2014‘te üretilen bilgi miktarı 4.4 Zettabyte seviyesine ulaştı. %60’ının gelişmiş ülkelerde üretildiği bu bilginin, yaklaşık binde 6’sına karşılık gelen 45 Exabyte ise Türkiye’de üretildi. Özetle, eskiye göre çok daha fazla miktarda veriyi yönetmeye, saklamaya ve daha fazlasına hazırlıklı olmaya ihtiyaç duyuyoruz.

Gerek büyük ölçekli verilerin yönetilmesi, gerekse verilerin katmanlı bir disk yapısı veya katmanlı bir veri depolama sistemi yapısı üzerinde saklanması için öncelikle müşterilerimizin mevcut durumlarını analiz ediyoruz. Bu analiz sonuçları ile müşterilerimizin operasyonel verimlilik, sürdürülebilir performans ve veri güvenlik beklentilerine göre en uygun çözümü tasarlayıp, kuruyoruz.

Depolama bir kaynaktır ve bir kuruma gerçekten fayda sağlamak için kaynak olarak tahsis edilmeli ve yönetilmelidir. Başarılı veri depolama yönetimi stratejileri, tanımlanmış bir yönetim politikaları veya süreçlerine göre depolama faaliyetlerini yapılandırmak, tedarik etmek, arşivlemek ve raporlamak için bir dizi araçtan yararlanır.

Güvenli Bulut Veri Depolama Çözümleri için bizimle iletişime geçin.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Destek talepleriniz, şikayetleriniz, istekleriniz ve diğer her şey için bizimle iletişime geçin.

Yardımlarınız ve bize katkılarınız için çok teşekkür ederim.

Gapsan Tekstil A. Ş.
Aslıhan YEŞİLYURT
Muhasebe Müdürü, Gapsan Pazarlama ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Birinci sınıf Çözüm ve Hizmetlerimiz için iletişime geçin!