İş Sürekliliği ve Felaket Önleme

İş Sürekliliği ve Felaket Önleme

İş Sürekliliği ve Felaket Önleme
Olası bir felaketin, mümkün olan en az kayıpla atlatılabilmesi ve iş sürekliliğinin sağlanabilmesi, kurumsal risk yönetiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Her duruma hazırlıklı olabilmeniz için, sertifikalı kadromuz ve teknolojik çözümlerimizle biz hazırız. Ya siz?

İş Sürekliliği ve Felaket Önleme ile, BT sistemlerinizi iç ve dış tehditler, öngörülmeyen kesintiler, doğal afet ve saldırılara karşı korumak için size özel kapsamlı çözümler sunuyoruz.

Felaket Önleme

Amacımız, olağanüstü bir duruma mümkün olan en hızlı ve en sorunsuz şekilde müdahale ederek, operasyon kesintisi ve veri kaybı gibi önemli risklerin yaşanmaması ve ilgili sistemlerin en kısa sürede devreye alınmasıdır.

Sertifikalı teknik uzman kadromuz ile global iş ortaklarımızın deneyimlerini kullanarak, uluslararası standartlarda risk analizi, servis analizi, topoloji ve prosedürler analizi, kesinti ve veri analizi yaparak felaket senaryolarını hazırlıyoruz. Bu çalışmayı temel alarak size özel felaket önleme çözümünü tasarlıyoruz.

İş Sürekliliği

Her geçen gün daha da karmaşıklaşan iş dünyası, mevcut risklere yenilerini ekliyor. Maalesef kısa sürede büyük maddi ve prestij kayıplarına uğramak mümkün. Doğru yapılandırılmış iş sürekliliği çözümlerimiz ile geleceğinizi tehdit eden riskleri avantaja çevirebilirsiniz.

İş sürekliliğinin temelini müşterilerimizin belirlediği kurum politikaları, standartları, prosedürleri ve yasal yükümlülükleri oluşturmaktadır. Bir sonraki adım ise tüm sistemin tasarımı, uygulaması, desteği ve bakımının bu temellere göre yapılandırılmasıdır. Müşterilerimizin kritik iş süreçlerinin devamlılığını sağlamak için sunduğumuz iş sürekliliği çözümleri, değişen iş gereksinimlerini anlamaya yönelik bir anlayışla, planlama ve tasarımdan uygulama ve yönetime kadar her aşamayı kapsamaktadır.

Projelendirdiğimiz iş sürekliliği çözümleri, iş esnekliği ve bilgi sistemlerinin sürekliliğini sağlamanın ötesinde,

  • Mevzuat uyumluluğu
  • Standartların belirlenmesi
  • Metodolojinin oluşturulması
  • İş etki analizi ve test süreci
  • Yüksek düzeyde kullanılabilirlik
  • Veri koruması
  • Tümleşik risk yönetimini içermektedir

İş sürekliliği, bir plan, bir ürün veya teknoloji değildir. Kritik iş ve süreçlerinizi etkileyebilecek olaylara karşı hazırlıklı olmak ve böyle bir durumda, süreci önceden planlandığı şekilde yönetebilmektir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Destek talepleriniz, şikayetleriniz, istekleriniz ve diğer her şey için bizimle iletişime geçin.

Yardımlarınız ve bize katkılarınız için çok teşekkür ederim.

Gapsan Tekstil A. Ş.
Aslıhan YEŞİLYURT
Muhasebe Müdürü, Gapsan Pazarlama ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Birinci sınıf Çözüm ve Hizmetlerimiz için iletişime geçin!